Paris’te Yapılacak Aktiviteler, Gezilecek Yerler

Paris’te Yapılacak Aktiviteler, Gezilecek Yerler

Paris denildiği zaman çoğumuzun aklına ilk gelen Eyfel Kulesi oluyor. Paris yıl içinde birçok ülkeden ziyaretçi oluyor. Bu gidenlerden bazıları sadece Eyfel Kule’si için giderken çoğu da Paris’i gezip görmek için gidiyor. Aslında baktığımız zaman Paris sadece Eyfel Kulesi’nden ibaret değil. Gezilecek vakit geçirilecek birçok yer bulunuyor. Biz de bir gün Paris’e gidersiniz neler yapıp neleri gezeceğinizi tek tek anlattık. Önce Paris’te yapılabilecek aktivitelerden bahsedelim.

Paris’te Yapılacak Aktiviteler

 • İlk olarak kesinlikle Eyfel Kulesi’ne çıkmalısınız. Eyfel Kulesi’nden Paris’i izleyebilirsiniz fakat sizin gibi birçok kişi geleceği için uzun bir kuyruk olacaktır. Eğer beklemek istemiyorsanız Paris’e gitmeden programınızı yapın ve hangi gün Eyfel Kule’sine gidecekseniz o gün için bilet ayırtın. Bu bilet ayırtma işini Eyfel Kulesi’ne çıkacağınız gün de yapabilirsiniz fakat biletler oldukça hızlı tükenecektir. Eyfel Kulesi’ne çıktığınız zaman 3 adet seyir tepesi göreceksiniz. 3. kata asansörü kullanmanız gerekiyor fakat ilk 2 kata merdiven yardımıyla çıkabiliyorsunuz. Eyfel Kulesi’nden Paris’i izlemenin diğer yolu ise bir tur paketi ile gitmek. Satın aldığınız tur paketi sayesinde bir rehber eşliğinde sıra beklemeden girebiliyorsunuz.
 • Paris’e gidip müzeleri gezebilirsiniz. Hatta ünlü Mona Lisa tablosunu bile yerinde görebilirsiniz. Fakat bir müze gezerek vakit kaybetmek yerine farklı aktiviteler yapmak istiyorsanız size müze gezmeyi önermeyiz. Şayet bazı müzelerde sıra beklerken oldukça sıkılabilirsiniz.
 • Paris’te yapabileceğiniz bir diğer güzel aktivite ise Sen Nehri’nde tekne ile vakit geçirmek. Bunu yapmak için tekne turlarına katılmanız gerekiyor. Tekneye Eyfel Kulesi’nin önünden biniyorsunuz ve tur tam 1 saat sürüyor. Özellikle havanın güzel güneşli olduğu bir gün tekne turu emin olun çok güzel olacaktır.
 • Şimdi diyeceğimiz ikinci aktivite başta kulağa garip gelecek ama büyük küçük demenden herkes buraya gidiyor. Burası dediğimiz yer ise Disneyland. Disneyland’da yapabileceğiniz birbirinden farklı birçok aktivite bulunmakta. Fakat şunu belirtelim ki Disneyland’a gelip vakit geçirmek için bekleyen çok kişi oluyor. Eğer Disneyland’da sıra bekleyerek vakit kaybetmek istemiyorsanız gitmeyin. Fakat Paris’te birkaç gün kalacaksanız 1 gününüzü ayırıp Disneyland’a gelmenizi öneririz.
 • Paris’in her yerini keşfetmek istiyorsanız turistik otobüs turları ile gezebilirsiniz. İki katlı ve ikinci katı açık olan bu tur otobüsleri ile Paris’in önemli her yerinde vakit geçirebilirsiniz. Bu turlar genelde 2 saat sürüyor fakat bunun dışında 4 saat sürdüğü zamanlarda oluyor.
 • Paris’e gittiğiniz de mutlaka Ressamlar Sokağı’nın da vakit geçirmelisiniz. Ressamlar Sokağı’nın adeta kendine özgü bir mükemmelliği var. Ressamlar Sokağı’nda renkli evler, dıştan bile güzel gözüken birçok hediyelik dükkân eşyası satan yerler bulunuyor. Bu sokakta dileğiniz kadar yürüyüp sokağın muhteşem görünümü içinde büyülenebilirsiniz. Hem burada bulunan dükkânlarda ister sevdiklerinize ister de kendinize birçok güzel eşya alabilirsiniz. Ayrıca bu Ressamlar Sokağı filmler de bile bazen görüp beğendiğimiz bir yer. Paris’e giderseniz bu sokaktan mutlaka geçmelisiniz.
 • Paris’te aynı Ressamlar Sokağı gibi çok güzel başka bir sokak daha var. Bu sokağın ismi; Le Marais sokakları. Bu sokaklar eğer bohem tarzını seviyorsanız size kendisine adeta mest edecektir. Orta Çağ’dan kalan yapılar, dar yollar ve Arnavut kaldırımı bu sokak kesinlikle gezerek vakit geçirilecek bir sokaktır. Bu sokağı gezerken Paris mimarisini de keşfedebilirsiniz ayrıca bu sokakta alışveriş yapacağınız birçok yer de mevcut. Sizin yerinizde olsam Paris’te yapılacak aktiviteler listesine bu sokakta gezmeyi kesinlikle yazardım.
 • Hayatınız da hiç gerçek bir şato görmediyseniz Paris’e yakın köy ve kasabalara giderek birçok şatoyu ziyaret edebilirsiniz. Sadece şato bile değil Paris’e en fazla 2 veya 3 saat uzaklıkta ki köy ve kasabalarda saraylar da görebilirsiniz.
 • Paris’te yapmanız için önereceğimiz son şey ise Eyfel manzarasında piknik yapmak. Yanlış anlaşılmasın bu piknik mangal ile yapılacak bir piknik değil. Birkaç meyve, içecek ve ekmek arası bir atıştırmalık ile sevdiklerinizle çimlerde huzur dolu bir aktivite yapabilirsiniz.

Paris’te yapılacak aktiviteleri bitirdiğimize göre şimdi de gezebileceğiniz yerlere geçebiliriz. Aslında yapılacak aktiviteler ile gezebileceğiniz yerlerin bazıları aynı. Fakat biz sizin için yine de gezilecek yerleri yazacağız.

Paris’te Gezilecek Yerler

Eyfel Kulesi:

İlk olarak yapılacak aktivitelerde de olduğu gibi Eyfel Kulesi’ne gidin. Dediğimiz adapazari escort gibi buradan bütün Paris’i izleyebilirsiniz.

Notre-Dame de Paris:

Paris’in din merkezi olarak geçen bu yere Romalılar tapınak inşa etmiştir. Daha sonra da bir Hıristiyan bazilikası inşa edilmiştir. Paris’e geldiğinizde burayı gezerek o muhteşem görüntüyü mutlaka görmelisiniz. Orta Çağa ait bu yer oldukça büyüleyici kendinizi adeta zamanda yolculuk yapan bir Orta Çağ insanı gibi hissedebilirsiniz.

Lüksemburg Bahçesi:

Bahçe dediğimiz için aklınıza basit bir bahçe gelmesin. Bu bahçe; oldukça yeşil, pembe ağaçları ve Orta Çağ’dan kalan mimari yapılar ile size çok huzur verecek. Ayrıca burada birçok insan birçok faaliyet yapıyor olacak. Oturan, sohbet eden, yürüyen hatta satranç oynayan insanlar bile göreceksin. Paris’e gelip buraya kesinlikle uğramalısın.

Bunlar Dışında Paris’te Gezilecek Yerler

 • Orsay Müzesi,
 • Pantheon,
 • Şanzalize Caddesi,
 • Concorde Caddesi,
 • Pont neuf,
 • Paris Yeraltı Mezarları.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*